Jak zamówić Mszę św.
Msza św. jest "źródłem i szczytem" całego kultu Bożego, najdoskonalszym sposobem spotkania, zjednoczenia z Bogiem danym nam na ziemi i najpełniejszą modlitwą. Msza św. jest ofiarą jaką składamy Bogu Ojcu razem z Chrystusem, przez Chrystusa i w Chrystusie. Sprawujemy ją w różnych intencjach, które chcielibyśmy polecić Bogu, np. w rocznice ślubu, urodzin, prosząc i dziękując Panu Bogu za zdrowie, opiekę i błogosławieństwo. Intencje Mszy św. ofiarujemy także często za zmarłych, którym potrzebna jest nasza modlitwa.
Msze św. można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Można także zamawiać tzw. Msze św. gregoriańskie (30 Mszy św. za osobę lub osoby zmarłe).
Organizacja Pogrzebu
Prace kamieniarskie (ustawianie, demontaż, wymiana, naprawa nagrobka)
Sakrament Chrztu świętego
Chrzest dziecka powinien odbyć się w kościele parafialnym rodziców dziecka, w miejscu ich zamieszkania.
Rodzice dziecka zgłaszają się do kancelarii parafialnej w ciągu dwóch tygodni przed planowanym terminem, aby spisać akt chrztu (nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji).
Potrzebne są następujące dokumenty
Akt urodzenia dziecka
Zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnych oraz ich dane (wiek, adres zamieszkania)
Dane rodziców dziecka (wiek, adres zamieszkania)
Chrzestnym może być osoba spełniająca następujące warunki: katolik, ukończone 16 lat, wybierzmowana, jeśli zamężna lub żonaty, to żyjący w sakramentalnym związku, prowadząca życie zgodne z wiarą, przystępująca do sakramentów (Msza św., systematyczna spowiedź).
Sakrament Bierzmowania
Kandydat do bierzmowania zgłasza się w biurze parafialnym we wrześniu. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbywają się w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele filialnym. Obecność młodzieży na spotkaniu jest obowiązkowa!
Sakrament Eucharystii
Spotkanie dla dzieci przygotowującej się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., odbywają się w kościele filialnym w każda niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Obecność dzieci jest obowiązkowa!
Sakrament Chorych
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca. Wystarczy, żeby ktoś z rodziny zgłosił chorego do księdza. W sytuacjach szczególnych odwiedzamy chorych w każdym innym czasie.
W domu chorego warto przygotować stół przykryty białym obrusem, na nim krzyż i dwie świece.
Sakrament Małżeństwa
Ślub odbywa się z zasady w parafii narzeczonej lub narzeczonego. W uzasadnionych przypadkach można zawrzeć Sakrament Małżeństwa w innym kościele parafialnym po uzyskaniu od swego proboszcza (tzw. licencji)
Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed ślubem (oczywiście dużo wcześniej należy ustalić termin ślubu) w celu spisania protokołu przedślubnego i wygłoszenia zapowiedzi.
Dokumenty jakie należy dostarczyć do spisania protokołu:
Aktualne metryki chrztu (z datą nie starszą niż 6 miesięcy przed ślubem) z adnotacją, że potrzebne są do ślubu
Zaświadczenie z USC o "braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa"
Świadectwo ukończenia Kursu przedmałżeńskiego (lub będącego w trakcie) i odbycia trzech spotkań w poradni rodzinnej.
Na dwa tygodnie przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa narzeczeni przynoszą ze sobą:
zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach,
zaświadczenie o odbytej pierwszej spowiedzi przedślubnej (po zgłoszeniu na zapowiedzi)
dane osobowe świadków: imię (imiona), nazwisko, wiek i adres
87-207 Dębowa Łąka
Dębowa Łąka 57
Bank PKO
42 1020 5040 0000 6602 0269 1640
tel. 661 462 505
e-mail. debowalakaparafia@gmail.com
REGON: 040052253
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.