Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną (28.04.2024):
• Serdecznie witam i pozdrawiam parafian, gości i sympatyków naszej parafii. Życzę Wam w nadchodzącym tygodniu obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
• Próby do I Komunii Św. rozpoczną się od 29 kwietnia /poniedziałek/ o godz: 18.30. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami. Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się 12 maja o godz 11.00. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziny.
• W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:
I czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
I piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św.
I Sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
• Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, nabożeństwa do Matki Bożej w niedziele w łączności z Mszą Św. o godz 9.00; w tygodniu w łączności z Msza Św. wieczorną.
• W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze Św. w porządku niedzielnym; w łączności z Msza Św. o godz; 9.00 modlitwa za Ojczyznę.
• W sobotę dzień Św. Floriana na godz 16.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Strażaków z Dębowej Łąki.
• W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, przed Mszą Św. o godz 11.00. W sobotę różaniec. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
• Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii odbędzie się w dniu 14 maja do godz 15.00. Sprzęt składać można jak co roku, przy głównej bramie cmentarza /miejsce - przy słupie energetycznym/.
• Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na kolektę, składane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne. Wszystkim za dobro niech Pan Bóg błogosławi. Z serca dziękuje tym rodzinom, które złożyły ofiary deklarowane podczas odwiedzin kolędowych na ołtarz św. Rocha. Dziękuje również za ofiary złożone na cele sprzątania świątyni. Dziękuje pani Ewie Korpowskiej i panu Robertowi Stefan za szczególną troskę o nasz kościół, a Kacprowi Lewandowskiemu za pomoc w pielęgnacji terenu przy kościele parafialnym.
Dziękuje panu Mariuszowi Szymczak, zakładowi pogrzebowemu LAZARUS za ufundowanie projektu budowlanego pod kolumbarium na naszym parafialnym cmentarzu.
• W przyszła niedziele zbiórka do puszek na kwiaty do naszego kościoła.
• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
• Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności Śp. Henryka Łupinę...